Twój futrzak może uznać, że kartonowe pudełko jest bardziej ciekawe niż zabawka dla kota, którą specjalnie dla niego kupiłeś. Nie oznacza to jednak, że nie docenia prawdziwych zabawek. Zapewnienie różnorodnych zabawek dla kota nie tylko sprawi, że będzie on aktywniejszy, ale także pozwoli Wam spędzić więcej czasu na wspólnym budowaniu więzi. Jakie zabawki dla kota wybrać?

Różnorodność i towarzystwo to klucz do sukcesu

Podczas wspólnej zabawy możesz zaobserwować, jak naturalne instynkty Twojego zwierzaka ożywiają jego zachowanie. Właśnie na tym aspekcie opiera się interakcja kota z zabawkami. Pamiętaj, żeby nie zostawiać ich na wierzchu po skończonej zabawie. Twój kot może być mniej zainteresowany zabawką, jeśli będzie miał do niej łatwy dostęp. Ważne jest też to, aby dawać swojemu zwierzakowi coraz to nowe bodźce, dlatego trzeba wyposażyć się w zestaw co najmniej trzech zabawek dla kota, żeby utrzymać jego chęć na wspólną zabawę. Niektóre zabawki dla kota mogą mieć małe części, które kot może zjeść, dlatego upewnij się, że nadzorujesz zabawę.

Nawet najwspanialsza zabawka na świecie nie jest w stanie zastąpić towarzystwa do zabawy. Wygospodaruj czas dla swojego kota przynajmniej raz dziennie. Równie ważne jest to, abyś przestał się bawić, gdy Twój kot wyda się niezainteresowany.

Korzyści dla kotów płynące z zabawy zabawkami:

  • doskonalenie umiejętności łowieckich,
  • rozładowanie agresji,
  • wzmocnienie pewność siebie,
  • poprawa krążenia i napięcia mięśni,
  • zmniejszenie problemów behawioralnych,
  • uwolnienie od stresu i nudy,
  • stymulacja umysłowa,
  • większa interakcja z człowiekiem.

Wędki

Ulubione przez koty i kocięta wędki zazwyczaj mają przyczepione piórka, wstążki lub inne kuszące przedmioty. Większość kotów uwielbia, gdy wędka udaje cel łowów. Utrzymuj linkę w ruchu i obserwuj, jak kot skacze w powietrzu i wykonuje pełne gracji sztuczki. Ten rodzaj zabawy świetnie nadaje się do rozwijania naturalnych umiejętności Twojego kociaka oraz daje mu szanse na wyżycie się.

Myszki i piłeczki

Małe, futrzane zabawki dla kota przypominają zwierzakom inne stworzenia. Zabawki te wyglądają jak zdobycz i pobudzają instynkt drapieżcy. Gdy Twój kot „upoluje” swoje zabawki, może zdecydować się na przyniesienie Ci zdobyczy. Pochwal go za dobrze wykonaną pracę, aby zachęcić go do dalszej zabawy. Zawsze nadzoruj swojego kota, aby upewnić się, że nie próbuje on pożreć swoich zabawek. Zjedzenie tego typu przedmiotów może nie spowodować od razu problemu, ale zwróć uwagę na wszelkie oznaki zaburzeń żołądkowo-jelitowych i w razie obaw skontaktuj się z lekarzem weterynarii. Ten rodzaj zabawek dla kota to gwarancja ruchu nie tylko dla czworonoga, ale także dla jego właściciela.

Drapaki

Drapaki to nie tylko zabawka dla kotów. Przede wszystkim dają one zwierzakowi upust dla jego naturalnych instynktów, ale także mogą uchronić dywan i meble przed zniszczeniem. Rodzaje drapaków dla kotów są różne – niektóre z nich zawierają piłki, pióra lub zabawki, aby zainteresować kota, podczas gdy inne zapewniają mu wygodne miejsce do odpoczynku podczas popołudniowej drzemki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here