W dobie wielu przesyłek zamawianych ze sklepów internetowych, często szukamy różnych rozwiązań ich doręczenia. Poczta Polska nie zawsze się sprawdza. Coraz częściej pojawiają się problemy z dostarczaniem przesyłek czy awizami. Wtedy z pomocą przychodzi coś innego.
Paczkomaty inPostu to rozwiązanie proste i przyjemne. Podstawową zaletą paczkomatów jest możliwość odbioru przesyłki o dowolnej porze, kiedy tylko tego zapragniemy. To bardzo dobry pomysł w zabieganych czasach.
Zatem, jak korzystać z paczkomatu? Kiedy zamówimy już naszą przesyłkę i wybierzemy opcję dostarczenia poprzez firmę inPost, wyświetli nam się okienko paczkomatów. Wybierając opcję paczkomatu musimy zaznaczyć naszą najbliższą lokalizację. Wśród dostępnych w naszej okolicy paczkomatów wybieramy jeden, który położony jest najbliżej. Następnie na naszego maila przyjdzie potwierdzenie. Teraz trzeba już tylko poczekać na powiadomienie.
W momencie, kiedy otrzymamy smsa na numer telefonu, który podaliśmy, możemy już ruszać do naszego paczkomatu. Otrzymaliśmy kod dostępu do naszej przesyłki. Kod odbioru powinien mieć 6 cyfr. Musimy go mieć ze sobą, gdy pojawimy się przy paczkomacie.
Stając przed paczkomatem podchodzimy do ekranu umieszczonego na paczkomacie. Teraz czeka nas już tylko prosty proces. Na ekranie podajemy nasz numer telefonu, koniecznie ten sam, którego używaliśmy podczas zamawiania przesyłki. Potem, gdy system już przetworzy i zaakceptuje nasz numer telefonu, musimy wpisać kod dostępu, który dostaliśmy smsem. Po krótkiej chwili powinna otworzyć się nasza skrytka. Teraz możemy wyjąć przesyłkę, a na naszego maila trafia informacja, w jakim czasie odebraliśmy przesyłkę. To zabawna sprawa. Warto również pamiętać, że od momentu otrzymania naszego kodu dostępu, mamy jedynie 48 godzin na odbiór przesyłki. Spowodowane jest to tym, że inPost przyjmuje wiele przesyłek. Rotacja musi być w miarę szybka, aby każdy mógł w odpowiednim czasie dostać swoją przesyłkę. Istnieje jednak opcja awaryjna, z której możemy skorzystać jeśli nie mamy czasu na odbiór przesyłki oraz nikt nie może tego zrobić za nas. Możemy wtedy wysłać specjalny SMS i przedłużyć czas odbioru paczki o dodatkowe 48 godzin.
Odbiór przesyłki z paczkomatu inPost jest niezwykle prosty i skuteczny. Możemy to zrobić szybko i łatwo, bez zbędnych formalności i stania w kolejkach. Dużą zaletą jest fakt, że przesyłkę można odebrać po pracy bądź późno w nocy. Pora jest nieistotna. Ważne, że zwalniamy skrytkę, z której może skorzystać kolejna osoba. Z całą pewnością warto skorzystać z Paczkomatu!

www.anianotuje.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here