Każdy, kto marzy o dalekich podróżach, powinien robić wszystko, żeby urzeczywistnić swoje marzenie. Wiadomo, że łatwo się mówi, a trudniej to zrobić, ale nawet w niedalekiej odległości od rodzimego kraju można znaleźć wiele ciekawych miejsc, które są warte obejrzenia. Wcale nie trzeba wydawać fortuny, żeby spełniać swoje marzenia, ale na pewno pewne oszczędności się przydadzą, jeśli planuje się dłuższe wakacje, albo takie z rodziną, bo tej, jak wiadomo, trzeba zapewnić odpowiednie warunki. Kiedyś z małymi dziećmi jeździło się pod namioty, a w dzisiejszych czasach nie jest taka forma spędzania wypoczynku aż tak bardzo popularna. Mimo to pola namiotowe, na przykład nad polskim morzem wciąż cieszą się zainteresowaniem i w sezonie letnim przeżywają oblężenie. Jednak częściej można tam spotkać młodych ludzi, którzy dopiero co skończyli szkołę, niż rodziny z małymi dziećmi. Społeczeństwo stało się bardzo wygodne i większość ludzi nie odczuwa już zewu przygody, którą bez wątpienia można przeżyć na wakacjach, które nie są spędzane w wielogwiazdkowym hotelu.

Popularnym kierunkiem wśród rodaków stały się ostatnio Bałkany. Wielu ludzi chce zasmakować tamtejszej kuchni, bo na jej temat krążą już legendy. Z całą pewnością jest smaczna, ale nie dla każdego. Wydawać by się mogło, że królują tam posiłki lekko strawne, ale jest to mit. Większość dań jest smażona na tłuszczu, mimo że można znaleźć restauracje, w których serwowane są głównie owoce morza i to w różnej formie. Jeśli ma się ochotę na fajną przygodę, to można spędzić wakacje w Albanii. Jest to niewielki kraj, ale o bardzo zróżnicowanym krajobrazie. Jest i morze i góry, a więc wszystko to, co może się podobać i to różnym osobom. W Polsce, żeby pojechać w góry lub nad morze trzeba przejechać mnóstwo kilometrów, a w Albanii ma się obie oba te cuda natury na widoku i to na wyciągnięcie ręki. Fauna i flora tego kraju jest zachwycająca i co do tego nikt nie ma najmniejszych wątpliwości. Zwierzęta chodzą tam na wolności i dopełniają sielskiego obrazka. Inny wizerunek tego kraju można zaobserwować w samej stolicy. Czuć tam powiew wielkiego miasta, a budynki są nowe i zachwycające. Ościenne miejscowości mają raczej wiejski charakter, ale to właśnie dodaje im swoistego uroku.

Nie trzeba mieć wiele pieniędzy, żeby móc pozwolić sobie na tego typu wyjazd. Najlepiej pojechać do Albanii własnym autem. Można zabrać znajomych, żeby było taniej. Po drodze można zwiedzić inne kraje, takie jak na przykład Macedonia albo Bośnia i Hercegowina. W każdym z nich można spędzić jeden dzień i posmakować tamtejszej kuchni. Każdy kraj ma bowiem swoje przysmaki, które wyróżniają go na tle innych i na pewno, jeśli jest się już na miejscu, warto spróbować okolicznych specjałów, bo zawsze jest to jakieś nowe i ciekawe doświadczenie. Jeśli marzy się o podróżach, to czym prędzej trzeba spełniać swoje marzenie. Do odkrycia jest wiele ciekawych miejsc i wcale nie jest powiedziane, że trzeba wyjeżdżać w odległe zakątki, żeby zobaczyć coś ciekawego.

www.fabrykapodroznika.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here