Planowanie urlopu letniego w środku zimy dla jednych wydaje się być przesadą. Ale właśnie teraz warto skorzystać z ofert first minute – promocji w której touroperatorzy sprzedają usługi z wyprzedzeniem czasowym sięgającym nawet więcej niż pół roku. Dla osób swobodnie dysponujących swoim czasem wolnym to doskonała okazja do wykupienia wypoczynku po bardzo atrakcyjnej cenie. Osoby, których urlop zależy od pracodawcy muszą najpierw uzgodnić termin swojego wypoczynku.
Dla planujących letnie wczasy czy wycieczki – Turcja oferuje tysiące miejsc noclegowych w kurortach położonych na wybrzeżu Morza Śródziemnego, Egejskiego, Czarnego oraz w centrum i na wschodzie kraju.
Miłośnicy mało aktywnego wypoczynku w luksusie powinni wybrać się na Riwierę Turecką. Tu w hotelach w Alanyi lub Antalyi znajdą wszelkie udogodnienia, liczne atrakcje, znakomitą kuchnię, bogatą ofertę animacji dla dorosłych i dla dzieci. Osoby unikające tłoku i gwaru modnych miejscowości wypoczynkowych znajdą na pewno miejsca w hotelach lub pensjonatach położonych na uboczu. Podczas pobytu na Riwierze można wykupić wycieczki po okolicy lub regionie. Warto pojechać do Pammukkale – to niezwykły obiekt przyrodniczy, który jest wpisany na światową listę przyrodniczego dziedzictwa UNESCO. Pamukkale to tarasy trawertynowe powstałe na skutek parowania spływających z gór wód mineralnych bogatych w kalcyt i aragonit. Nacieki powstające od tysięcy lat mają kolor biały i z daleka wyglądają jak wielkie zwoje bawełny. Nazwa Pamukkale oznacza tyle co Bawełniana Twierdza. Białe skały oraz wypełnione błękitną wodą tarasy lśniące w pełnym słońcu wyglądają nieziemsko. Pamukkale było kurortem już w starożytności. W wodach mineralnych kąpieli zażywała sama królowa Kleopatra.
Dla osób zainteresowanych poznaniem zabytków kultury antycznej rozlokowanych na terytorium Turcji warto polecić region wybrzeża Morza Egejskiego. Pobyt w okolicach Bodrum lub Kusadasi to okazja do wizyty w oddalonym o około 30 km Efezie – jednym z najpiękniejszych miast świata antycznego. Dzisiaj Efez jest potężnym skansenem archeologicznym, w którym poznaje się życie mieszkańców miasta sprzed tysiącleci. Kunszt budowniczych oraz rzeźbiarzy wzbudza podziw wszystkich odwiedzających to miejsce.
Niedaleko od Efezu znajduje się miejsce kultu religijnego ważne dla wyznawców wielu religii. Mowa o Domu Marii – tu zamieszkała po ukrzyżowaniu Jezusa jego matka. Dom Marii jest miejscem licznych pielgrzymek ludzi z całego świata.
Będąc w Turcji egejskiej warto wykupić wycieczkę – rejs po morzu. Oglądanie nadmorskich krajobrazów od strony morza daje zupełnie inną perspektywę i jest wielkim przeżyciem estetycznym. W czasie rejsu jachtem można skorzystać z kąpieli na pełnym morzu.
Dla miłośników zabytków z okresu Bizancjum najważniejszym miejscem jest dawna stolica Konstantynopol dzisiaj zwany Stambułem. Można pojechać na dwudniową wycieczkę do Stambułu będąc na wczasach w okolicach Izmiru, Bodrum, Kusadasi.
Dla miłośników przyrody miejscem szczególnie polecanym jest Kapadocja. Przed wyjazdem w ten rejon warto zasięgnąć informacji o poziomie bezpieczeństwa. Wojna w Syrii oraz konflikt turecko – kurdyjski nie budują atmosfery bezpieczeństwa na znacznym obszarze Turcji środkowej i wschodniej.

www.freehostel.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here