Podróż do Peru i Boliwii to swego rodzaju podróż w czasie. Ten region to nie tylko kolebka cywilizacji, ale także jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Niebywale piękne krajobrazy, wzbogacone fascynującymi reliktami pozostawionymi przez starożytnych Inków, bogate dziedzictwo kulturowe, wspaniała kuchnia, folklor i muzyka sprawiają, że podróż to magia Peru i Boliwii i niezapomniane przeżycie.

Peru

Trzecie co do wielkości państwo Ameryki Południowej ma do zaoferowania wiele wspaniałych atrakcji. Jedną z głównych, najczęściej odwiedzanych przez turystów jest miasto Cuzco. W języku Inków nazwa miasta tłumaczona była jako „pępek świata”, ponieważ wierzyli oni, że jest to źródło życia i centrum całego świata. Dziś, położone na 3326 m n.p.m. Cuzco zachwyca turystów z całego świata nie tylko kolonialną architekturą, ale i swoim niepowtarzalnym klimatem.

Nie można zapomnieć również o oddalonym o około 100 kilometrów od Cuzco Machu Picchu, czyli zaginionym mieście Inków. Leżące w głębi Świętej Doliny ruiny pochodzące z XV wieku zostały odkryte dopiero w 1911 roku. Wpisane na listę UNESCO miasto zadziwia i zachwyca widokami na otaczające je Andy.

Na podróżnikach szukających skarbów przyrody wrażenie z pewnością zrobi Kanion Colca, czyli jeden z najgłębszych wąwozów na świecie. Kanion, którego długość wynosi 120 km, a ściany wznoszą się z lewej strony na ponad 3200 m nad poziom rzeki, zaś z prawej – na 4200 m jest jedną z największych naturalnych atrakcji turystycznych Peru.

Kolejną przyrodniczą atrakcją jest największe jezioro wysokogórskie na świecie, jezioro Titicaca (na wysokości 3812 m n.p.m.). Stanowi ono naturalną granicę między Peru, a Boliwią. Na jeziorze znajduje się kilka wysp. Na jednej z nich, według starożytnych wierzeń narodziło się samo słońce.

Boliwia

Jednym z nielicznych państw w Ameryce Południowej, które nie ma dostępu do morza jest Boliwia. Mimo braku linii brzegowej, zdecydowanie warto tutaj przyjechać.

Boliwia zachwyca nie tylko wspaniałą przyrodą, ale również architekturą. Położone na dnie i zboczach kanionu miasto La Paz tworzy razem El Alto ponad dwumilionową aglomerację miejską, co czyni je najwyżej położoną stolicą na świecie (3600-4100 m). Znajdziemy tam wiele cennych zabytków i pięknych miejsc do odwiedzenia.

Sucre, stolica konstytucyjna Boliwii, to spokojne miasteczko, wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ma do zaoferowania wiele ciekawych zabytków, głównie sakralnych, ale czas umilą również spacery po zabytkowych, wąskich uliczkach. Warto wspiąć się na wzgórze Iglesia de la Recoleta, skąd rozpościera się widok na piękną panoramę miasta.

Warto zobaczyć również Eduardo Avaroa, czyli jeden z siedmiu parków narodowych Boliwii. Jest to kraina wielokolorowych lagun, wulkanów, gejzerów i flamingów. Absolutnie niepowtarzalne miejsce.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here