Zarówno małe, jak i duże mieszkanie można urządzić w sposób, który będzie funkcjonalny i wygeneruje jak najwięcej wolnej przestrzeni. Salon jest szczególnie wymagającym pomieszczeniem, ponieważ łączy w sobie wiele funkcji. I tutaj jednak można znaleźć sposoby, dzięki którym jego powierzchnia będzie bardziej praktyczna i wygodna.

Meble wielofunkcyjne sposobem na doskonałą organizację

Szczególnie w niewielkich pomieszczeniach projekt powinien obejmować meble, które wykorzystać można na wiele sposobów. Ustawienie w małym salonie kompletu wypoczynkowego składającego się z kilku elementów zmniejszy wnętrze i uczyni je niewygodnym podczas codziennego korzystania. Narożniki z www.agatameble.pl stanowią świetny sposób na stworzenie strefy wypoczynkowej podczas dnia oraz sypialnianej nocą.

Pojemniki idealne do utrzymania porządku

W małych pomieszczeniach konieczne jest ograniczenie ilości dekoracji, mebli, ale też unikanie przechowywania różnych rzeczy na wierzchu, tworzących wrażenie bałaganu. Kanapa narożnikowa z funkcją spania to również sposób na zwiększenie przestrzeni do przechowywania. Pojemne pudła na pościel pomieszczą nie tylko poduszki i kołdry.

Wykorzystanie powierzchni do samego sufity

Powierzchnia podłogi jest ograniczona w niewielkich pokojach, dlatego świetnym rozwiązaniem jest zagospodarowanie tej, która rozciąga się w górę aż do sufitu. Zamiast niskiej komody warto wybrać wysoką szafę typu komandor, która charakteryzuje się ogromną pojemnością i pozwala wykorzystać miejsce, w którym nie znajdowałoby się nic.

Składany stół

Jeśli problemem jest brak miejsca do spożywania posiłków podczas niewielkich przyjęć, stół rozkładany będzie doskonałym rozwiązaniem. Na co dzień może stać złożony, dzięki czemu nie zabiera wiele powierzchni. Warto również wybrać taki, który ma podnoszony blat.

Pokój wielozadaniowy

Pomieszczenie, które pełni funkcje wypoczynku i jednocześnie biuro do pracy powinno zostać podzielone na osobne strefy. Można do tego wykorzystać meble i odgrodzić każdą z nich kanapą lub wykorzystać parawany.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here