Obecnie rzadko można spotkać osobę, która nie ma prawa jazdy, zwłaszcza w przedziale 20-30 lat. Do kursów podchodzi coraz więcej ludzi, tak więc rośnie odsetek osób posiadających uprawnienia. Dość często spotykamy nawet panie po 60, które zapragnęły w końcu jeździć. Jednak nie każdy może zacząć kurs. Dlaczego? Otóż należy przejść specjalne badania.

Jak wygląda takie badanie?

Zazwyczaj wszystko załatwia się w około 30 minut. Lekarz sprawdzi praktycznie wszystko – wzrok, słuch, równowagę, a nawet cukier, a na koniec wystawi nam opinię. Warto dodać, że osoby z wadą wzroku lub słuchu powinny wziąć ze sobą okulary/soczewki lub aparat słuchowy. Te wady nie dyskwalifikują kierowcy, jednak w opinii znajdziemy informację, że podczas prowadzenia pojazdu, musimy mieć na sobie dany sprzęt.

Warto dodać, że nie istnieje górna granica wieku, osoby ubiegającej się o prawo jazdy, jednak warunkiem koniecznym do rozpoczęcia kursu jest pomyślne przejście badania kierowców, bez względu na to, czy mamy 18 lat czy 80.

Ile to kosztuje?

Ceny u wyspecjalizowanych lekarzy zostały jakiś czas temu ujednolicone i wynoszą 200 zł. Pamiętajmy więc, aby nie przepłacać, gdyż rozporządzenie wydał sam Minister Zdrowia.

Gdzie znaleźć lekarza, który wykona badanie?

Zwykle lekarze medycyny pracy mają również zezwolenia na wykonywanie badań kierowców. Jednak jeśli nie możemy znaleźć odpowiedniego specjalisty, porady można zaczerpnąć na stronie www.badania-kierowcow.warszawa.pl.

Badania lekarskie, poza obowiązkiem, są kwestią bezpieczeństwa. Dlatego nie warto oszukiwać, ale rzetelnie poddać się wszystkim badaniom. Zwłaszcza jeżeli zależy nam nie tylko na naszym własnym bezpieczeństwie, ale także na bezpieczeństwie osób, które będą podróżować z nami.

Prowadzenie pojazdów to ogromna odpowiedzialność. Należy pamiętać o tym zawsze i wszędzie. Dlatego jeżeli nie czujemy się na siłach lub po prostu mamy wątpliwości, co do naszego stanu zdrowia, warto wspomnieć o tym lekarzowi, który na pewno będzie potrafił poradzić nam, a rozpoczęcie kursu, zawsze można przesunąć w czasie. W końcu bezpieczeństwo powinno być dla nas najważniejsze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here