Organizacja ślubu wraz z przyjęciem weselnym to ogromne wyzwanie, nie tylko pod względem logistyki czasowej, ale przede wszystkim pod względem finansowym. Niejednokrotnie w niezobowiązujących rozmowach ze znajomymi słyszeliśmy, że na organizację przyjęcia weselnego wydali nawet 50 tysięcy złotych. Czy zatem musimy pogodzić się z wydatkiem nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych?

Popularność prestiżowych przyjęć weselnych zyskuje na popularności, dlatego też ceny wielu usług znacznie przekraczają ich realną wartość. Czy mamy możliwość zredukowania kosztów i tak drogiej imprezy? Poniżej przedstawione zostały krótkie porady, które pozwolą nam zmniejszyć ogólną cenę wesela i cieszyć się tym najważniejszym dniem w życiu bez obaw o stan naszego konta.

Lista gości weselnych

Organizując przyjęcie weselne na sali bądź w hotelu, cena podawana jest jako koszt na jednego gościa. Nie jest tajemnicą, że to właśnie koszt organizacji wesela na sali jest najdroższym elementem tego dnia. Nic w tym dziwnego, jeżeli w planach mamy zaproszenie 100 gości. Czy jednak oni wszyscy fakty nie są niezbędnymi osobami, które szczerze będą cieszyć się naszym szczęściem?

Od lat w Polsce króluje tradycja, zgodnie z którą na wesele zapraszamy gości ze względu na uprzejmość i takt. Jednak właśnie tacy goście, którzy nie są w żadnym razie obecnie w naszym życiu, generują te ogromne koszty wesela. Chcemy poszukać oszczędności? Zmniejszy listę gości. Ograniczmy się do tych, którzy są nam naprawdę bliscy.

Wesele w tygodniu? Świetny pomysł?

Największą popularnością zdecydowanie cieszą się wesela organizowane w sobotę lub ewentualnie w piątek. Organizatorzy wesel doskonale zdają sobie z tego faktu sprawę, dlatego też narzucają tak wysokie ceny, przy jednoczesnym obniżaniu ceny za wesele w tygodniu.

Czasem zdarza się, że koszt wesela na sali w środę lub czwartek to raptem połowa ceny tego samego przyjęcia zorganizowanego w sobotę. Jest to więc kolejny idealny przykład tego, w jaki sposób możemy zredukować koszty wesela, zapraszając jedynie te osoby, które zdecydują się faktycznie poświęcić dzień urlopu na weselenie się z nami.

Może DJ zamiast 5-osobowego zespołu?

Kluczem do doskonałej zabawy na weselu jest muzyka i towarzysząca jej atmosfera. Wcześniej żadne wesele nie mogło odbyć się bez uczestnictwa zespołu składającego się z 3, 4, a nawet 5 muzyków. Znacznie tańszym rozwiązaniem będzie wynajęcie DJ’a. DJ w profesjonalny sposób zapewni niezapomnianą atmosferę na weselu za znacznie mniejszą cenę, niż w przypadku zespołu, który w końcu posiada ograniczony zakres utworów.

Gdzie kupić obrączki?

W wielu przypadkach obrączki to koszt, o którym nie myślimy do samego końca przygotowań. Gdy jednak przychodzi do zakupu ich, swoje pierwsze kroki kierujemy do drogich sklepów z biżuterią w galeriach handlowych.

To w takich miejscach koszty obrączek są znacznie wyższe, głównie ze względu na koszty marketingu, reklamy oraz drogiego czynszu w galeriach. Obrączki o podobnej próbie złota w znacznie niższej cenie znajdziemy u małych jubilerów. Co więcej, jubiler podzieli się swoim doświadczeniem i pomoże nam w wyborze najlepszego produktu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here