Redeployment jest programem stworzonym z myślą o osobach zatrudnionych na danym stanowisku, które z jakiegoś powodu jest w danej chwili zagrożone. Outplacement grupowy jest programem, który służy ułatwieniu i pomocy w organizacji firmie oraz pracownikom, którzy z różnych powodów z tej firmy odchodzą.

Korzyści, które niesie redeployment.

Redeployment pozwala zabezpieczyć i właściwie wykorzystać kompetencje i umiejętności pracowników na zagrożonym stanowisku. Powody, dlaczego stanowisko zatrudnionego jest zagrożone mogą być różne. Najczęściej dotyczą one wewnętrznych reorganizacji w obrębie firmy, których przyczyna może być różna. Redeployment zapewnia szereg korzyści zarówno indywidualnemu pracownikowi jak i organizacji, w której jest lub był zatrudniony. Program ten stwarza szansę dla pracownika na zmianę w obrębie znanej mu gałęzi biznesu. Zapewnia mu wsparcie psychiczne w podjęciu decyzji dotyczącej pozostania w obecnej firmie i dołożenie wszelkich działań, aby utrzymać posadę, a także przedstawia argumenty przemawiające za odejściem. Redeployment zapewnia pracodawcy łatwy kontakt z osobami zainteresowanymi oraz związkami zawodowymi, które ich reprezentują. Umożliwia zachowanie właściwej i solidnej struktury firmy, pozostawiając osoby wykwalifikowane i z odpowiednimi kompetencjami na swoich stanowiskach. Natomiast proces rekrutacji nowych pracowników jest usprawniony i jest on obarczony znacznie mniejszym ryzykiem nietrafionego wyboru na dane stanowisko. Więcej informacji można uzyskać na stronie:

https://www.lhhpolska.pl/pl/restrukturyzacja-i-outplacement/redeployment

Co zapewnia outplacement grupowy?

 Program ten najczęściej dotyczy wewnętrznej restrukturyzacji biznesu, redukcji etatów, a w rzadszych przypadkach-likwidacji firmy. Outplacement grupowy został stworzony z myślą głównie o pracownikach, którzy są wieloletnimi pracownikami jednej placówki. Są oni oddani i lojalni wobec swoich obowiązków. Sytuacja, w której z jakiegoś powodu muszą opuścić dotychczasowe stanowisko, bywa niekiedy dla takich osób bardzo trudna. Outplacement grupowy służy pomocy w odnalezieniu się w całkiem odmiennej sytuacji. Rozwiewa obawy i mity otaczające czynność jaką jest wejście na rynek pracy na nowo. Pokazuje w jaki sposób należy szukać miejsc, w których można podnieść swoje kwalifikacje, np. poprzez zdobycia certyfikatu ukończenia kursu z danej dziedziny. W przypadku firmy program ten ulatwia komunikowanie pracownikom zmian w obrębie szczebla zatrudnienia. Pozwala zaoszczędzić czas i zasoby w związku ze zmianami w obrębie etatów. Wśród pracowników pozostających po redukcji etatów, umożliwia kreowanie pozytywnego wizerunku i zapobieganie, tzw. ,,buntom na pokładzie”. Więcej informacji na temat outplacementu grupowego można znaleźć na stronie:

https://www.lhhpolska.pl/pl/restrukturyzacja-i-outplacement/outplacement-grupowy 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here