Brzytwa do golenia staje się coraz bardziej popularna. Obecnie coraz więcej mężczyzn decyduje się na jej wykorzystywanie. Bądźmy szczerzy niewątpliwie kojarzy się ona z gentlemanami, jednocześnie wprowadza też klimat retro i tradycyjnych salonów fryzjerskich dla mężczyzn. Choć golenie brzytwą nie jest takie proste to daje naprawdę spektakularne efekty.

Brzytwy do golenia – co warto o nich wiedzieć?

Na rynku występuje naprawdę wiele modeli brzytew. Znalezienie najlepszej wcale nie jest banalnie proste. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na materiał, z którego została ona wykonana. Najczęściej jest to stal węglowa, którą można bardzo szybko i łatwo naostrzyć. Jednak w tym przypadku należy pamiętać, aby po każdym goleniu nie pojawiały się ciemne plamy czy z czasem też rdza. Można także zdecydować się na brzytwę do golenia wykonaną ze stali nierdzewnej, jednak nie jest ona tak ostra, natomiast wykazuje się niewątpliwie dużą trwałością i odpornością na uszkodzenia. Ostatnim rodzajem materiału jest stal damasceńska, która jest najtrudniejsza do obróbki i jednocześnie najdroższa. Zatem nie tak łatwo wybrać męską brzytwę do golenia, dlatego w dzisiejszym poradniku przedstawimy listę, naszym zdaniem, najlepszych firm produkujących brzytwy do golenia.

3 miejsce – Captain Fawcett

Niewątpliwie na uwagę zasługuje firma Captain Fawcett, która słynie z renomy. Nazwa pochodzi od nieustraszonego kapitana Peabody Fawcett’a. W 1997 roku znaleziono wykwintny futerał, gdzie znajdowały się różne receptury maści, kremów czy też innych przyborów dla mężczyzn, dzięki którym utrzymanie nieskazitelnego stanu skóry było bardzo łatwe. Już po krótkim czasie do asortymentu wprowadzone zostały brzytwy do golenia. Brzytwa Captain Fawcett jest wiernie odwzorowanym wynalazkiem epoki edwardiańskiej. Warto tutaj zwrócić uwagę na jakość wszystkich produktów, które są najwyższej jakości. Produkowane brzytwy do golenia są bardzo lekkie. Warto zwrócić uwagę na wyprofilowaną rączkę, która imituje kość słoniową oraz chromowany kołnierz. Trzeba jeszcze zauważyć łatwość polerowania brzytwy. Wystarczy tylko zastosować klasyczny pas skórzany bądź też wiosełko.

2 miejsce – Bluebeards Revenge

Kolejną firmą produkującą brzytwy do golenia jest Bluebeards Revenge, choć do tej firmy niektórzy mogli podchodzić sceptycznie, ze względu na niską cenę brzytew, to okazuje się, że oferowane produkty są najwyższej jakości. Tutaj na uwagę zasługuje fakt, że firma jest absolutnie przeciwna testom na zwierzętach, dzięki temu decydują się na jej produkty nawet weganie. Pomimo swojej krótkiej historii ta młoda brytyjska firma otrzymała już wiele niezwykle prestiżowych nagród za jakość i innowację. Zdobyła ogromną popularność nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale podbiła już rynek europejski, a nawet światowy. Warto tutaj zwrócić uwagę na brzytwy, które wykonane są z doskonałej jakości stali. Dzięki kształtowi czoła brzytwy, które może być zarówno zaokrąglone, jak i kwadratowe czy haczykowate, bardzo łatwo dopasować ją do konturu twarzy, a dzięki temu golenie będzie czystą przyjemnością.

Zwycięzcą jest…Mr Bear Family

Niewątpliwie doskonałą ofertę brzytew do golenia ma firma Mr Bear Family. Jest to szwedzkie przedsiębiorstwo, które zostało założone w 2012 roku. Od tego czasu firma ciągle się rozwija i wciąż wprowadza innowacje. Warto tutaj zwrócić uwagę, że w dużej mierze Mr Bear Family opiera się na opiniach swoich klientów, nieustannie ulepszając swoje produkty i spełniając nawet najbardziej wygórowane wymagania. Oczywiście produkty wyróżnia najwyższa jakość. Wykonane są ze stali nierdzewnej. Dzięki temu są banalnie proste w utrzymaniu czystości. Rączka męskiej brzytwy do golenia może mieć różny kształt oraz wyprofilowanie. Dzięki temu osoby, które dopiero uczą się golić brzytwą nie będą miały z tym najmniejszego problemu. Warto również zwrócić uwagę na szerokość ostrza. W ofercie występują zarówno ostrza typu 5/8 czy 6/8, a nawet 9/8. Na uwagę zasługuje również fakt, że brzytwy tego producenta wykorzystywane są przez profesjonalistów.

Jeżeli jesteś na etapie zakupu swojej pierwszej brzytwy, albo chcesz wymienić starą, która sobie nie radzi, to powinieneś skorzystać z powyższego poradnika, który niewątpliwie bardzo Ci się przyda i pozwoli uniknąć błędów przy wyborze. Dzięki temu w krótkim czasie opanujesz technikę golenia brzytwą i będziesz mógł cieszyć się idealnie gładką skórą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here