Dla rodziców bardzo ważny jest rozwój dziecka. W dobie dzisiejszych czasów prawie każdy zna jakiś język obcy. Jest to niezbędna umiejętność, często od tego zależy nasze ‘’być albo nie być”. Organizatorzy obozów wychodzą naprzeciw oczekiwaniom rodziców i dlatego powstaje coraz to więcej obozów językowych. Jest to idealna opcja jeśli chcesz połączyć świetną zabawę wraz z nauką podczas tygodniowego wyjazdu.

Kadra na obozy językowe to najlepsi nauczyciele potrafiący zmotywować i zaangażować do zajęć nawet największego leniuszka. Zazwyczaj są to osoby posiadający spore doświadczenie w pracy z dziećmi. Wykorzystują oni specjalne techniki nauczania polegające na przekazywaniu wiedzy uczestnikom poprzez świetną zabawę i różnorodne zajęcia.

Często na tego typu obozy zatrudniani są native speakerzy, z którymi dzieciaki mają możliwość rozmowy wyłącznie w języku angielskim. Jest to idealne rozwiązanie.

Rodzice wysyłając swoją pociechę na obóz językowy mają wiele możliwości do wyboru. Do najbardziej popularnych języków na obozach należą  jednak j. angielski, j. niemiecki, j. hiszpański lub j. włoski.  Najwięcej jest oczywiście wyjazdów z językiem angielskim – tu do wyboru rodzice mają całe spectrum ofert, od 7-dniowych do miesięcznych, od maluszków po dorosłych studentów, a przedziały cenowe też są różne. Za typowy, tańszy obóz językowy 10-noclegowy organizowany w Polsce w wakacje zapłacimy około 1700-1900 zł. Kursy zagraniczne zaczynają się od około 3 tysięcy złotych.

Na obozy językowe rodzic może zapisać dziecko na każdym poziomie znajomości języka. We wstępnej ankiecie wypełnia się  mniej więcej poziom na jakim znajduje się obecnie dziecko. Natomiast jest to wszystko weryfikowane na miejscu przez nauczycieli. Uczestnicy kwalifikowani są do grup na postawie testu językowego. Obozy językowe często już w opisie mają podkreślone czy jest to obóz dla zaawansowanych czy raczej początkujący.

Obozy językowe są organizowane w Polsce jak również poza Jej granicami. Najczęstszym kierunkiem wybieranym na zagraniczne obozy językowe jest Wielka Brytania.  Są to jednak zazwyczaj obozy kierowane do starszych grup wiekowych. Dla maluszków zdecydowanie bardziej polecamy obozy w Polsce.

Programy obozów językowych są tworzone zdecydowanie wcześniej gdyż wymagają odpowiedniego przygotowania.  Dziecko podczas trwania obozu językowego ma możliwość rozwinąć swoje umiejętności językowe ze względu na nieustanną styczność z językiem. Na tego typu obozach najważniejsze jest mówienie. Nauczyciele oczywiście prowadzą zajęcia z pisowni oraz czytania, natomiast obozy językowe głownie ukierunkowane są na rozmowę.

Obozy językowe organizowane są zarówno zimą jak i latem, ponieważ pora roku nie ma wpływu na prowadzenie zajęć. Dzieciaki chętnie uczestniczą w zajęciach grupowych, zwłaszcza że mają wśród siebie sporo rówieśników. Tego typu odpoczynek polecamy dla dzieci lubiących wyzwania i ciekawych świata. Podczas obozów językowych nie ma miejsca na nudę. Nauczyciele często korzystają z ciekawych pomocy naukowych, nie ma nudnej nauki z książek ale super zajęcia polegające na zabawie.

Obóz językowy organizowany blisko domu będzie odpowiedni dla maluszków w  wieku 5 -10 lat, starsze pociech z pewnością będą zadowolone z dalszego wyjazdu i zwiedzania innych regionów kraju, a nastolatki powyżej 13 lat najlepiej się odnajdą i najwięcej skorzystają z obozu językowego za granicą. Tam najlepiej szlifować język!

Obozy językowe to gwarancja niezapomnianych przygód i dobrej zabawy. Dzieciaki najczęściej na koniec wyjazdu dostają dyplomy uczestnictwa, jest to dla nich ogromne wyróżnienie. Tego typu wczasy cieszą się ogromnym zainteresowaniem, dlatego należy zdecydowanie wcześniej pomyśleć o rezerwacji terminów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here