Zabieg HIFU – poznaj metodę walki z otyłością i postępującymi procesami starzenia

0
1299

Zabieg HIFU staje się coraz bardziej rozpoznawalny. Wszystko to dzięki salonom kosmetycznym, które inwestują w nowoczesne metody walki z różnymi problemami skórnymi. Metoda HIFU wykorzystywana jest przy redukcji lub likwidacji między innymi otyłości i różnych oznak starzenia.

Zabieg HIFU – czym jest i na czym polega?

Metoda HIFU jest bardzo nowoczesna, bezinwazyjna i przede wszystkim bezpieczna. Właśnie dlatego korzysta z niej coraz więcej osób. Mimo tego, że nie należy ona do tanich. Jej efekty zdecydowanie warte są wydanych pieniędzy. Jednak przez zapisaniem się na wizytę warto dowiedzieć się na czym polega HIFU. Mianowicie jest to zabieg wykorzystujący fale dźwiękowe o dużym zasięgu. Taka skoncentrowana wiązka ultradźwięków o wysokiej energii może precyzyjnie skupić się na wybranym fragmencie ciała. Wówczas wprowadza ona w ruch i tarcie komórki, które zaczynają generować ciepło. Na skutek tego dochodzi do bardzo małych poparzeń powodujących przyspieszenie odbudowy i regeneracji tkanek. Co ważne, ultradźwięki docierają do głębokich warstw skóry, ale pozostawiają nienaruszony naskórek.

Zabieg HIFU – zalecenia do zastosowania

Zabieg HIFU najczęściej stosuje się na skórze twarzy i szyi. Rzadziej choć nadal dość często na partiach brzucha. W obu tych przypadkach mowa o likwidacji innych problemów. W przypadku twarzy i szyi mowa tutaj o poprawie owalu, likwidowaniu zmarszczek, a także w celu uzyskania lepszej elastyczności skóry. Z kolei gdy stosuje się zabieg HIFU na brzuch czy talię to ma on skutkować zmniejszeniem tkanki tłuszczowej i wymodelowaniem sylwetki. Można także liczyć na likwidację rozstępów, blizn i przebarwień. Na ten zabieg oferowany między innymi przez https://salonpieknecialo.pl/ bardzo często decydują się kobiety, które bardzo szybko utraciły wagę lub maja problem z brakiem napięcia skóry po porodzie.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu HIFU

Mimo iż zabieg HIFU tak jak napisane zostało powyżej jest uznawany za naprawdę bezpieczny to nie każdy może sobie na niego pozwolić. Mowa tutaj przede wszystkim o osobach borykających się z różnego rodzaju chorobami. Będzie to choroba nowotworowa, choroby serca, skóry, a także padaczka, niewyrównana cukrzyca czy przewlekłe choroby neurologiczne. Warto zaznaczyć, że z zabiegu HIFU nie mogą skorzystać także osoby metalowymi implantami czy rozrusznikiem serca. Czasowo zrezygnować z niego muszą także kobiety będące w ciąży i te karmiące piersią. Przed każdym takim zabiegiem specjalistka powinna przeprowadzić wywiad, by wykluczyć jakiekolwiek przeciwwskazania do jego wykonania. Tylko dzięki temu zabieg może być naprawdę bezpieczny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here