Na rynku wydawniczym istnieje co najmniej kilka gorących nazwisk. Popularni są przede wszystkim twórcy kryminałów. Jednym z nich jest Wojciech Chmielarz. O czym pisze wschodząca gwiazda polskiego kryminału i sensacji?

Kim jest Wojciech Chmielarz?

Wojciech Chmielarz to jeden z pisarzy młodego pokolenia. Urodził się w 1984 roku, a zatem w 2020 roku obchodził swoje 36 urodziny. To pisarz, dziennikarz i publicysta. Zasłynął cyklem Jakub Mortka. Pisał między innymi dla gazet: „Puls Biznesu”, „Polityka” oraz „Nowa Fantastyka”. Z powodzeniem tworzy książki kryminalne, które zyskują spory rozgłos wśród czytelników.

Wielokrotnie nagradzany

Za swoją twórczość otrzymał dwie nominacje i jedną Nagrodę Wielkiego Kalibru. W 2015 roku stał się natomiast laureatem prestiżowej nagrody „Złoty pocisk”. Jego kolejne książki cieszyły się tak dużą popularnością, że jego twórczością zainteresowali się producenci filmowi. W 2019 roku na małym ekranie pojawił się serial Żmijowisko, stanowiący ekranizację jedną z ostatnich powieści Wojciecha Chmielarza.

Cykl Jakub Mortka

Wojciech Chmielarz rozpoczął swoją karierę pisarza od cyklu Jakub Mortka. To on dał mu popularność i zapał do tworzenia kolejnych książek. Głównym bohaterem tej serii jest komisarz Jakub Mortka – człowiek z licznymi, prywatnymi problemami, ale jednocześnie świetny policjant. W pierwszej części cyklu akcja dzieje się w Warszawie podczas mroźnej zimy. W spalonym domu policjanci znajdują ciało zamordowanego biznesmena. Jego żona walczy natomiast o życie w szpitalu. Okazuje się, że cała ta historia nie była przypadkiem. Czy ten akt to dzieło seryjnego podpalacza czy też gangsterskie porachunki? Odpowiedź można znaleźć w książce.

Cykl gliwicki

Istotnym momentem w twórczości Wojciecha Chmielarza było również stworzenie cyklu gliwickiego. Na razie seria posiada dwie części – wydaną w 2015 roku książkę „Wampir” oraz wydaną w 2017 roku książkę „Zombie”. Pierwsza część opowiada historię tajemniczej śmierci dwudziestoletniego chłopaka. Młody, energiczny, pełen pomysłów i planów na przyszłość mężczyzna po prostu wszedł na dach wieżowca i skoczył. Czy to możliwe? Tę tajemnicę próbuje rozwiązać prywatny detektyw – Dawid Wolski.

„Królowa głodu”, „Żmijowisko”, „Rana”, „Wyrwa”

Wojciech Chmielarz nie pozostał jednak tylko przy swoich cyklach. Napisał również inne powieści kryminalne, które podobnie jak cykl Jakub Mortka i cykl gliwicki zyskały uznanie wśród czytelników. Te powieści autora również trzymają w napięciu od pierwszej do ostatniej strony i nie pozwalają o sobie tak łatwo zapomnieć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here