Dobry wąż ogrodowy sprawia, że podlewanie drzewek w ogrodzie staje się przyjemną i odprężającą czynnością. Dlatego warto kupić model, który zagwarantuje nam odpowiednie ciśnienie, a także odporność na uszkodzenia.

Dłuższy niż twoja działka

By wąż był praktyczny, musi on mieć odpowiednią długość. Nikt nie lubi sytuacji, gdy wąż nie sięga do wszystkich drzewek na działce. Dlatego decydując się na zakup nowego sprzętu, sprawdźmy jaka jest odległość między kranem a najdalszym punktem w ogrodzie. Do uzyskanego wyniku dodajmy zapas rzędu 1 – 2 m w celu omijania przeszkód. Z długością węża wiąże się także jego średnica. Przyjęło się, że im dłuższy wąż, tym większa jego źrenica. Pozwala ona zachować optymalne ciśnienie wody. Do małych ogrodów wystarczający będzie wąż o średnicy 1/2” lub 3/4”. Do większych terenów zaleca się już modele o średnicy równej lub powyżej jednego cala. Jeśli nie chcemy jednego długiego węża, możemy zastosować akcesoria umożliwiające pracę na więcej niż dwóch wężach. Posłuży nam do tego rozdzielacz i trójnik. Pierwszy z nich nakłada się na kran i pozwala on na równoczesne podłączenie dwóch węży. Drugi z nich natomiast instaluje się na pewnym odcinku węża doprowadzającego wodę z ujęcia. Ciekawe są również modele, które po podłączeniu do wody samoistnie rozciągają się nawet do trzydziestu metrów. Jak widać, rozwiązań jest wiele, musimy się tylko na któreś zdecydować.

Węże ogrodowe – tworzywo i ilość warstw

Na rynku możemy znaleźć przeróżne rodzaje węży ogrodowych w różnych cenach. Najtańsze będą te złożone z dwóch warstw PCV, bądź też kauczuku. Jeśli interesuje nas wąż odporny na załamania, zgniecenia oraz uszkodzenia wywołane ciśnieniem wody, powinniśmy szukać modeli wykonanych z od trzech do pięciu warstw. Istnieją również węże, które są wzmocnione na ściankach. Dzięki temu są one trwalsze i bardziej odporne na skręcanie. Taki produkt możesz zobaczyć tutaj http://www.firmaskowronski.pl/. Ważny jest także kolor. Węże ogrodowe w odcieniach zieleni trudno zlokalizować w trawie, czego nie można powiedzieć o modelach w kolorze pomarańczowym. Taki wąż bez problemu rzuca nam się w oczy, nawet na rozległym terenie. Potwierdzeniem jakości wykonania jest także gwarancja udzielana przez producenta. Standardowo wynosi ona od pięciu do dziesięciu lat. Natomiast jeśli chodzi o węże z segmentu premium, to gwarancja w takich przypadkach może być nawet dożywotnia. Kupując węża do ogrodu możemy pomyśleć też o dodatkowych akcesoriach. Przydatny może okazać się wózek na wąż, który nie tylko ułatwia nam transport, ale także przechowywanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here