Każdy kurs jazdy samochodem ma wliczoną w cenę konkretną ilość jazd samochodem. Teoretycznie powinno to wystarczyć do samego zdania egzaminu. Trzeba bowiem pamiętać, że prawdziwa nauki jazdy autem rozpocznie się dla każdego kursanta dopiero kiedy sam – już bez instruktora zasiądzie za kółkiem i będzie tu zdany jedynie na siebie. Co do samego kursu – trzeba przyznać, że ilość godzin jazdy bywa dla wielu zbyt mała i niewystarczająca i nie ma się czego wstydzić.

Lepiej już zawczasu wykupić jazdy doszkalające, aby lepiej przygotować się nie tylko do samego egzaminu, ale i do samodzielnego podjęcia jazd już po egzaminie. Takie dodatkowe lekcje można wykorzystać do douczenia się manewrów, co do których umiejętności nie jest się jeszcze pewnym. Ktoś może powiedzieć, że lepiej zaryzykować i podejść do egzaminu bez dodatkowych lekcji ze względu na koszta. Tymczasem – niestety – w sporej ilości przypadków okazuje się, że to błędne myślenie. Dokupienie kilku jazd doszkalających może zaważyć na zdaniu egzaminu i wtedy okaże się, że dana osoba zaoszczędziła dzięki nim sporo czasu i nerwów.

Niezdany egzamin wiele osób zniechęca do podjęcia kolejnych prób – wtedy cały kurs może okazać się stratą czasu i pieniędzy. Jazdy doszkalające można potraktować jako odpowiednik szkolnych korepetycji lub kółek zainteresowań, na których wzbogaca się wiedzę z konkretnych przedmiotów. Nie można traktować ich jako powodu do wstydu. Przecież zwykle pada pytanie o ilość podejść do samego egzaminu na prawo jazdy, a nie o ilość dobranych jazd doszkalających, Ich dobranie może też świadczyć o większej odpowiedzialności danego kursanta.

Późniejszy samodzielny wyjazd na drogę to wzięcie na siebie odpowiedzialności na siebie samego, swoich pasażerów oraz innych użytkowników dróg. To, co wyniesie się z kursu prawa jazdy jest bardzo istotne, ale liczy się też podejście, odpowiedzialność i wyobraźnia. Tymczasem wciąż wiele świeżo upieczonych kierowców zachowuje się za kółkiem bardzo nieodpowiedzialnie, co miewa opłakane skutki.

Szukasz najlepszej szkoły nauki jazdy? Odwiedź stronę http://qmobil.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here