Nastały takie czasy, w których chyba nikt z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez urządzeń elektronicznych. Smartfony, tablety, komputery zdominowały naszą codzienność. Nie pozostaje to bez wpływu na nasze zdrowie, a przede wszystkim na nasz wzrok. Nic więc dziwnego, że coraz częściej sięgamy po okulary komputerowe. Co to takiego i jak z nich korzystać? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Przeczytaj też: https://www.um.pl/okulary-komputerowe-w-jakim-celu-je-nosic/

Do czego służą okulary komputerowe?

Okulary komputerowe zostały skonstruowane tak, aby podczas korzystania z komputera i innych urządzeń elektronicznych jak najmniej obciążać oczy. Och specjalnie powlekane soczewki zapobiegają nadmiernemu zmęczeniu wzroku, bólom głowy, wysychaniu powiek, zaburzeniom widzenia i innym niekomfortowym dla oczu sytuacjom. Można je kupić również bez recepty, choć najlepiej dobrać takie okulary pod kontrolą okulisty. Ich zadaniem jest poprawa jakości widzenia tak zwanego pośredniego. Jest to obszar w odległości 20-25 cali przed twarzą. Taka jest też optymalna odległość naszego wzroku od ekranu komputera czy smartfona.

Okulary komputerowe chronią nas przed zgubnym działaniem niebieskiego światła, które emitują wszystkie urządzenia elektroniczne, z których na co dzień korzystamy. Niebieskie światło jest dla nas szkodliwe. Zakłóca fazy naszego snu, utrudnia zasypianie i zaburza rytm okołodobowy. Okulary komputerowe blokują dostęp niebieskiego światła do naszych oczu, ułatwiając nam w ten sposób codzienne funkcjonowanie.

Jakie są rodzaje okularów komputerowych?

Okulary komputerowe różnią się od siebie rodzajem soczewek, z jakich zostały wykonane. Soczewki mogą mieć również różne odcienie, które z kolei odpowiadają za procentową ilość blokowanego niebieskiego światła. Jeśli chciałbyś, aby Twoje okulary korekcyjne miały taką funkcję, potrzebujesz zamówić drugą parę okularów specjalnie do komputera. W tym celu konieczna będzie wizyta u okulisty oraz wypisanie odpowiedniej recepty. Natomiast jeśli nie masz problemów ze wzrokiem, ale chcesz go chronić przed zgubnym wpływem niebieskiego światła, możesz kupić okulary bez recepty. Znajdziesz je w różnych odcieniach oraz z różnymi powłokami soczewek. Jeśli szukasz szczelnej blokady niebieskiego światła, która zablokuje jego dostęp nawet o 94 procent, wybierz soczewki zabarwione na żółto lub bursztynowo. Jeśli barwione soczewki Ci nie odpowiadają, na rynku znajdziesz również przezroczyste, które także zapewnią Ci dużą ochronę przed wpływem niebieskiego światła na Twój wzrok i codzienne funkcjonowanie.

Zobacz też: http://www.inspeerio.pl/dlaczego-warto-wlaczac-filtr-niebieskiego-swiatla/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here