Kuchnia w domu odgrywa bardzo ważną rolę. Nie bez powodu mówi się, że jest to na serce całego domu. Dobrze, jeżeli urządzona jest przytulnie, ale i funkcjonalnie. Kolory w kuchni również odgrywają ważne znaczenie. Już od dawna wiadomo, że mają one wpływ na człowieka. Są barwy, które mogą dodać na motywacji, uspokajał nas lub denerwują. Warto wybrać takie kolory, które nie tylko poprawiają nastrój, ale będą idealnie komponowały się z resztą mieszkania oraz dodatkami znajdującymi się w pomieszczeniu. Jaki kolor wybrać do kuchni? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: http://www.bazylikamariacka.pl/kolory-w-kuchni-jak-ja-urzadzic/ 

Kolory do kuchni – zalecenia 

Kiedy szafki w kuchni nie są najnowsze i wymagają zmiany, jednak nie posiadamy funduszy na to, aby je wymienić, nowy kolor powinien być świetnym rozwiązaniem. Nie tylko odświeżyć wygląd kuchni ale nadal jej też nowego stylu. Nowy odcień koloru ścian, może też przyczynić się do zupełnie innego wyglądu całej przestrzeni. 

Rozświetl wnętrze kolorem przez oprawy oświetleniowe. Obecnie na rynku dostaniemy dużo ciekawych oświetleń kuchennych w różnej kolorystyce. Kolory w zależności od upodobań nadadzą przestrzeni styl bardziej elegancki, zwariowany lub stonowany. 

Nie bój się kolorów. Dodaj odrobinę koloru przy pomocy kolorowych akcesoriów oraz zastawy stołowe. Stylowy sposób na dodanie koloru To zawieszenie na ścianie stojaka na kieliszki do wina. Tam powinni znaleźć się kolorowe kieliszki, żeby uzyskać jak najlepszy efekt. 

Jakich kolorów w kuchni nie musisz się bać? 

Nie bój się stawiać na żywe kolory. Jeżeli lubisz czerwień, ale nie wyobrażasz sobie jej w całej kuchni, w tym kolorze możesz zrobić tylko jedną ścianę akcentują lub dodać między szafki, a blade kolorowe szkło lacobel, w kolorze czerwieni. Dobrym rozwiązaniem będą kolorowe dodatki. Dodaj do kuchni kolorowe ściereczki lub rękawice, a także podkładki i  tace. Dodatki możesz zmieniać w zależności od sezonu, dobierając wybrane kolory. 

Zobacz też: http://www.inspeerio.pl/wybrac-odpowiednie-meble-kuchenne/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here