Czy obawiałeś się kiedyś, że w twoim domu może ktoś cię napaść i zabrać twój dobytek bądź też doprowadzić do uszczerbku na zdrowiu twojego lub twojej rodziny. Można zastanawiać się gdzie i komu może się coś takiego przytrafić, bądź też kupić dużego psa w nadziei, że to pomoże. Chociaż, może lepiej zastanowić się nad rozwiązaniami dającymi realne poczucie bezpieczeństwa, takimi jak systemy alarmowe do domu.

Czym się one zajmują?

W zależności od specyfikacji mogą mieć różne cechy. Alarmy antywłamaniowe są zaprogramowane do wyszukiwania ruchu i nietypowych zdarzeń. Niektóre systemy są wyposażone w czujnik podczerwieni, który może wykryć zmiany temperatury.

Jakie są więc zalety systemów alarmowych?

Niewątpliwie, stała ochrona mieszkania, niezależnie od pory dnia i nocy. Alarmy oprócz potencjalnych przestępców, mogą też mieć wbudowane czujniki dymu oraz tlenku węgla co świadczy również o wielofunkcyjności tych urządzeń. W przypadku pożaru, alarm może niezwłocznie poinformować o zaistniałej sytuacji odpowiednie służby, co wyklucza sytuację, że ktoś z obecnych domowników nie zawiadomi odpowiednich służb z powodu stresu, bądź też że pożar zniszczy wszystko pod naszą nieobecność. Takie rozwiązanie może też znacznie ograniczyć poziom ewentualnych szkód.

Alarmy mają też funkcję, ostrzegania o naszych własnych błędach, jak na przykład brak możliwości włączenia alarmu, gdy zostawimy otwarte okno lub drzwi, przy wyjściu z domu.

Jak wygląda montaż takich urządzeń?

Dostępne są alarmy bardziej tradycyjne, przy których trzeba podłączać różne przewody, jednak rynek oferuje nam już bardziej nowoczesne rozwiązania, czyli alarmy bezprzewodowe.

Jednym z dostępnych modeli jest system alarmowy bezprzewodowy Dione, którego instalacje możemy przeprowadzić samodzielnie. Ponadto urządzeniem, możemy sterować zdalnie, wystarczy w tym celu smartphone z androidem lub iOS2. Urządzenie posiada dedykowaną, bezpłatną aplikację, którą można wezwać pomoc, a system można powiększyć do 15 czujek, również bezprzewodowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here