Ile może zarobić listonosz? Z pewnością takie pytanie nurtuje nie jedną osobę, która myśli nad pojęciem się się takiego zawodu. Podobno stanowiska urzędowe najgorzej płatnymi zawodami w Polsce. Czy to prawda? Jak wygląda praca listonosza? Ile zarabia listonosz? Jesteście ciekawi? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-listonosz/ 

Jak wygląda praca listonosza?

Czas pracy listonosza to 8 godzin w ciągu dnia. Teoretycznie, ponieważ w wielu przypadkach przedstawicieli tego zawodu pracują dłużej niż ustalono w ich wymiarze etatu. Początkowo mogą zarabiać bardzo niskie kwoty, ponieważ pensja podstawowa wynosi w granicach od 2000 do 2500 zł brutto. Zdecydowana większość Listonoszy pracuję na zasadach umowy o pracę, ale zdarzają się również Ci, którzy pracują na umowie zlecenie. Listonosz z racji wykonywania swojego zawodu posiada dużo benefitów takich jak: dodatki stażowe, 13 pensja, opieka medyczna, bony na zajęcia sportowe raz dofinansowanie wypoczynku i wydarzeń kulturalnych. 

Jak wyglądają zarobki listonosza?

Wbrew pozorom może wydawać się, że taka praca jest bardzo prosta. W rzeczywistości wygląda to jednak inaczej. Listonosz musi się zmierzyć z wieloma przeciwnościami losu oraz wielogodzinną praca w terenie. Jak ma się to do wynagrodzenia? Zarobki listonosza nie są zbyt wygórowane. Średnia zarobków wynosi około 2750 zł brutto, czyli nieco powyżej minimalnej krajowej. 25% wszystkich badanych Listonoszy, jak widać tak ciężka praca nie przekłada się na zarobki. Listonosze bardzo czerwcu dostają również napiwki od osób, które przyjmują przekazy pieniężne. Są to zazwyczaj tak zwane „końcówki” rent i emerytur, które doręczają starszą osobę. Nie zawsze jednak się tak dzieje. Wszystko zależy od obszaru pracy listonosza. Jeżeli listonosz korzysta z własnego środku transportu, otrzymuje często wsparcie finansowe na zakup paliwa oraz otrzymania pojazdu.

Zobacz też: http://www.inspeerio.pl/listonosz-nim-zostac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here