Taki specjalistycznej elitarny zawód jak biotechnolog może wydawać się również lukratywny. Czy to oby na pewno prawda? Oczywiście znajdą się osoby, które dobrze zarabiają w takim zawodzie, ale nie musi być tak zawsze. Co ma wpływ na zarobki biotechnologa oraz ile oni tak naprawdę zarabiają? Dzisiaj rozwiejemy wszystkie wątpliwości!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/biotechnolog-ile-zarabia/

Co ma wpływ na zarobki biotechnologa?

Na to w dużej mierze wpływ ma przede wszystkim specjalizacja, w której specjalizuje się dana osoba. Niektóre firmy opłacają swoich pracowników lepiej, ponieważ więcej inwestują. Wpływ na wysokość Twojego wynagrodzenia ma także forma zatrudnienia. Okazuje się, że aż 87% biotechnologów pracuje na etacie. Oczywiście jest korzystniejsze kwotowo rozwiązanie to prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Więcej zarobimy w sektorze prywatnym takim jak przemysł farmaceutyczny czy spożywczy, niż w państwowym takim jako świata, praca akademicka czy ochrona środowiska. W Polsce dużym problemem jest bardzo niska innowacyjność gospodarki. Jest to spowodowane tym, że mało osób prowadzi w Polsce produkcję w zakresie biotechnologii. To zdecydowanie zmniejsza nakład inwestycyjny w dziedziny, a tym samym wpływa na mniejsze zarobki biotechnologów.

Ile zarabiają biotechnolodzy?

Według serwisów branżowych związanych ze środowiskiem biotechnologów, wynika że przeciętna osoba na takim stanowisku zarabia około 1800 zł brutto. W większej liczbie wypadków zarobki miesięczne znajdują się w granicach od 2300 do 3815 zł. Są to kwoty, obejmujące zarówno pensję właściwą jak i premię. Wysokość premii najczęściej wynosi poniżej procenta podstawy. Więc lepiej możesz zarobić prowadząc własną działalność gospodarczą o kapitale zagranicznym. Polskie filmy zarobiły przeciętnie 2797 zł, a zagranicznej średnio wynosi około 3640 zł. Różnica sięgająca, aż 834 zł bywa całkiem kusząca do wyjazdu za granicę. 

Zobacz też: http://www.inspeerio.pl/biotechnolog-praca-etacie-wlasna-dzialalnosc-gospodarcza/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here