Niektóre produkty, które należą do grupy superfoods mogą nas odpychać od siebie ze względu na wysoką cenę. Jednakże należy wiedzieć, iż jest to koszt warty poniesienia, gdyż ich spożywanie może się przełożyć bardzo dobrze na nasze zdrowie! Jednym z takich produktów są jagody goji. Sprawdź, dlaczego warto je jeść!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/jagody-goji-co-warto-o-nich-wiedziec/

Owoc z krajów azjatyckich

Te owoce są od bardzo dawna stosowane w medycynie naturalnej w krajach azjatyckich. Ich stosowanie sięga już ponad 2500 lat! Wykorzystuje się je do walki przy spadku odporności, a także w leczeniu reumatyzmu. Można je również stosować przy regulowaniu ciśnienia krwi, pracy serca, a także obniżeniu poziomu cholesterolu i cukru.

Jagody goji pochodzą z chińskiej rośliny, która nazywa się kolcowojem pospolitym. Znana jest również pod inną nazwą – kolcowoju szkarłatnego i jest bliskim krewnym chińskiej odmiany wilczej jagody. Należy ona do rodziny psiankowatych.

Prawdziwe superfoods!

Jagody goji są bardzo dobrym źródłem białka pełnego zdrowych aminokwasów. Zawierają również węglowodany i tłuszcze oraz wiele witaminy i składników mineralnych! Znajdziesz w nich witaminę C, B1, B2, B6, E oraz fosfor, żelazo, cynk, selen, miedź oraz wapń. Dodatkowo w jagodach goji znajdują się związki polifenolowe, w skład których wchodzą flawanoidy.

Jagody goji mogą ochronić nasza wątrobę, gdyż pomagają oczyścić ją z toksyn oraz usprawnić trawienie. Zawarty w nich kompleks polisacharydowy hamuje uszkodzenia oksydacyjne wątroby, które są następstwem diety wysokotłuszczowej. Można je spożywać w postaci suszonej, a także je ugotować i dodać do ulubionych potraw mięsnych, wegetariańskich lub podawać jako przekąskę. Z jagód tych produkuje się również soki, a także nalewki i wina.

Nie powinno się spożywać więcej niż 5-12 g jagód goji dziennie. Powinny ich również unikać osoby, które spożywają leki przeciwzakrzepowe oraz inne leki, a także kobiety w ciąży i karmiące.

Przeczytaj też: http://shafiarka.pl/nadmiar-estrogenu-u-kobiet-znaczy/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here