Moda dotyczącą wykończeń podłogowych zatoczyła krąg i jesteśmy świadkami triumfalnego powrotu wykładzin, jako elementu wystroju wnętrz. Materiał ten zyskuje zastosowanie na wielu, różnych typach powierzchni, a jego uniwersalność przysparza mu coraz większej popularności. Jakie są rodzaje wykładzin i gdzie, poszczególne z nich, będą mogły zostać użyte – kilka słów o wykładzinach.

Rodzaje wykładzin mieszkaniowych

Wykładziny dywanowe łączą w sobie zalety estetyczne dywanu z praktycznością tradycyjnych wersji wykładzin. Są odporne na ścieranie i zabrudzenia, a zarazem zapewniają izolację dźwiękową i cieplną. Ich faktura pozwala uzyskać efekt miękkości podłoża porównywalnego z dywanem. Luksusową, wysokiej klasy opcją wykładziny będzie wykładzina wełniana lub welurowa posiadająca wyjątkowe walory estetyczne. Obecnie, są one dostępne w wielu różnych wariantach kolorystycznych i posiadają różne wzory – dlatego istnieje możliwość dopasowania ich do stylu aranżacyjnego w pomieszczeniu. Warto zwrócić uwagę na instrukcje, do niej dołączone gdyż Producent wykładzin może zalecać zastosowanie na nich specjalnego impregnatu, przed rozpoczęciem użytkowania.Wykładziny PCV cechują się gładką powierzchnią, odpornością na wilgoć i temperaturę oraz możliwością łatwego czyszczenia. Są one idealnym wyborem na korytarz, do łazienki czy kuchni. Nowoczesne wykładziny PCV imitują drewno, płytki lub beton, zachowując przy tym praktyczność sztucznego tworzywa i łatwość jego montażu. W niektórych przypadkach można zastosować wykładziny jako wykończenie ścian, powierzchni kuchennych blatów czy też podłogi na balkonie. Dodatkowa zaletą wykładzin jest przystępność cenowa tego rodzaju produktów.

Wykładzina dywanowa przemysłowa

Choć jest zwyczajowo kojarzona z powierzchniami w budynkach użyteczności publicznej lub w hotelach, jej wytrzymałość może być argumentem dla zastosowania wykładziny przemysłowej w domu. Zwłaszcza, w pomieszczeniach narażonych na dużą ścieralność podłóg, które są często uczęszczane. Co więcej, nowoczesne wykładziny przemysłowe prezentują atrakcyjny design, który będzie dobrze wpisywał się w wystrój wielu mieszkań. Położenie tego typu wykładziny w mieszkaniu przeznaczonym pod wynajem będzie dobrym wyborem na lata.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here