Czasem w internecie albo w telewizji można spotkać się z tajemniczo brzmiącym słowem – flebologia. Okazuje się, że określenie to związane jest z prężnie rozwijającą się dziedziną medycyny. Poniżej opiszemy, dla kogo zbudowana jest nowoczesna klinika flebologii. Co więcej, wyjaśnimy, czym zajmuje się specjalista, jakim jest flebolog Warszawa to jedno z wielu polskich miast, gdzie chorzy ludzie mogą znaleźć odpowiednią pomoc. Wspomnimy więc dodatkowo, jakie metody leczenia są tam proponowane.

Flebologia – ogólne informacje

Sama nazwa tej specjalizacji wywodzi się ze starożytnej greki. Słowo phlebos oznacza bowiem nic innego jak właśnie żyłę. Stąd mowa tutaj o nauce, która zajmuje się profilaktyką, diagnostyką, a na koniec samym leczeniem chorób żył. Obecnie, szczególnie w Polsce jest to nadal dość nowa dziedzina, lecz coraz bardziej potrzebna. Wypiera ona typową, klasyczną chirurgię, jaka stosowana jest powszechnie w szpitalach. Charakteryzuje się tym, że sprawnie łączy nowoczesną diagnostyka obrazową z zaawansowanymi technikami leczenia.

Klinika flebologii w Warszawie – zabiegi

Lekarz od żylaków to wykształcony człowiek, który musi być jednocześnie dobrym internistą, chirurgiem oraz diagnostą. Niestety w mniejszych miastach nie znajdziemy wielu takich specjalistów. Trzeba zatem udać się czasem kilkadziesiąt kilometrów, aby pomógł nam flebolog Warszawa szczególnie może pochwalić się bardzo nowoczesnymi placówkami. We wszystkich tego rodzaju ośrodkach pacjenci zostaną poddani zabiegom, które nie powodują żadnych powikłań. Jednak zanim to nastąpi, najpierw flebolodzy skierują ich na ultrasonografię dopplerowską albo tomografię komputerową. W ten sposób dokonywana jest wstępna ocena układu żylnego. Po tej czynności możliwe są kolejne etapy.

Czasem wystarczy sama, w pełni bezpieczna, operacja chirurgiczna. Jednak coraz częściej stosowane są inne, bardziej nowoczesne rozwiązania. Mowa o przeróżnych małoinwazyjnych technikach. Należy do nich np. chemiczna skleroterapia (oficjalna terminologia potocznego określenia: klejenie żył), a także termiczna ablacja wewnątrzżylna (radiowa albo laserowa).

Co leczy flebolog?

Lekarz od żylaków, jaka sama nazwa wskazuje, odpowiada za leczenie schorzeń związanych z problemami kończyn dolnych, a także okolic intymnych (mowa np. o niewydolności żylnej miednicy). Poza tym pomaga pozbyć się tak zwanych, często pojawiających się, wyglądających „niewinnie”, pajączków naczyniowych. Co jednak najważniejsze, jego zadanie polega dodatkowo na skutecznym uzdrawianiu ludzi, u których stwierdzone są żylne zespoły uciskowe czy zakrzepowe zapalenia żył!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here