Nietrzymanie moczu to problem, który dotyka aż do 15% społeczeństwa. Na szczęście na rynku istnieje wiele produktów, dzięki którym życie z tą przypadłością staje się łatwiejsze. Jednym z nich są pieluchomajtki — jednorazowa, bardziej chłonna alternatywa dla wkładek higienicznych czy majtek chłonnych. Ich zaletą jest duża łatwość w ubieraniu i ściąganiu, przystępne ceny oraz uniwersalność. Mogą być stosowane u wszystkich osób ze średnim lub ciężkim nietrzymaniem moczu.

Pieluchomajtki — pomoc dla osób o ograniczonej aktywności

Pieluchomajtki dbają o wygodę i komfort psychiczny przede wszystkim u osób chorych, starszych i mało aktywnych — odpinane rzepy po bokach umożliwiają łatwą wymianę w pozycji leżącej, co sprawia, że nadają się do zakładania czy ściągania w łóżku. Możliwość regulacji zapięć oraz wyboru rozmiaru pomaga w idealnym dopasowaniu produktu do ciała, a także zapobiega przeciekaniu. Co ważne, rzepy można wielokrotnie odpinać i zapinać, dzięki czemu w prosty sposób poprawia się przesunięty produkt bez konieczności wymiany majtek na nowe.

Najważniejsze zalety pieluchomajtek

Współcześnie produkowane pieluchomajtki przypominają bardziej zwykłą bieliznę niż ciężkie i niewygodne w noszeniu pampersy. Charakteryzują się dużą chłonnością, a jednocześnie wykonywane są z miłych w dotyku i przyjaznych dla skóry materiałów. Nowoczesne, szybkochłonne wkłady zapewniają uczucie suchości, a obecne w wielu produktach wskaźniki wilgoci pozwalają na dokładne określenie czasu przydatności. Ostatnia cecha jest wyjątkowo przydatna w przypadku osób przewlekle chorych, u których oddawanie moczu przebiega w sposób niekontrolowany.  Dzięki wskaźnikowi opiekun może szybko sprawdzić, czy pacjent potrzebuje wymiany.

Wiele osób borykających się na co dzień z nietrzymaniem moczu czuje dyskomfort i wstyd w związku ze swoją przypadłością. Uczucie może potęgować strach przed roznoszeniem nieprzyjemnego zapachu amoniaku. Obecne w pieluchomajtkach neutralizatory zapachu pomagają w utrzymaniu świeżości i spokojnego funkcjonowania osoby je noszącej.

Czy w pieluchomajtki przeszkadzają w chodzeniu?

Chociaż z tego rodzaju produktów korzystają najczęściej osoby leżące i korzystające z asysty,  nic nie stoi na przeszkodzie, by nosząc pieluchomajtki wykonywać wszystkie codzienne czynności. Dzięki elastycznym elementom oraz regulowanym rzepom produkt ściśle przylega do ciała, przez co nie przeszkadza w chodzeniu, siadaniu czy kucaniu. Lekkość tych produktów może nawet spowodować, że zapomina się o ich noszeniu.

Dla osób z wysokim stopniem inkontynencji, ale aktywnych fizycznie, lepszym wyborem mogą okazać się majtki chłonne. Te produkty są cieńsze i wyglądają jak zwykła bielizna. Nie mają rzepów, co może być istotne, jeśli osoba je nosząca uprawia sport lub chce założyć obcisłe ubranie. Ostatecznie wybór będzie zależał od indywidualnych preferencji i potrzeb.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here