Peruki syntetyczne są jednym z kluczowych elementów naszego portfolio produktowego. Są one przede wszystkim kierowane do osób, w przypadku których problemy z nadmiernym wypadaniem oraz przerzedzaniem się włosów nie są na tyle poważne, aby produkt trzeba było nosić nieprzerwanie – wystarczy bowiem jego użycie tylko i wyłącznie w określonych sytuacjach, na przykład podczas spotkań biznesowych czy rodzinnych. Długie peruki oraz ich nieco krótsze odpowiedniki powstające z włókien o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne i znaczne temperatury to także strzał w dziesiątkę dla konsumentów pragnących w sposób nieinwazyjny zmienić swoją prezencję, a następnie – gdy dane uczesanie się im znudzi – w dalszym ciągu z nim eksperymentować, na przykład na drodze farbowania czy zmiany ułożenia poszczególnych pasemek. Jak jednak dbać o produkt sztuczny, by służył on nam możliwie jak najdłużej? Już odpowiadamy!

Kwestią niezwykle ważną jest bez wątpienia prawidłowe mycie oraz pielęgnacja produktu. Nie jest bowiem tajemnicą, że jeżeli jest on użytkowany regularnie lub też pokrywany dużą ilością produktów konserwacyjnych i stylizacyjnych, dość szybko może stać się on nieprzyjemny w dotyku, natomiast poszczególne włókna mogą stawać się nadmiernie sztywne, powodując nienaturalny wygląd peruki. Długie peruki warto myć przy wykorzystaniu szamponu poleconego przez ekspertów, a po zakończeniu tej procedury dodatkowo nanieść na niego odżywkę i maseczkę, które to zapobiegną zbyt szybkiemu przesuszaniu się włókien, ich blaknięciu, jak również utracie naturalnej sprężystości. Pamiętajmy, aby perukę dokładnie wypłukać, a następnie owinąć w ręczniki, które zaabsorbują nadmiar wody lub też powiesić na specjalnym stojaku dając jej wyschnąć samoczynnie. Po zakończeniu wszystkich tych zabiegów warto dokładnie rozczesać produkt, co zapobiegnie jego zbyt szybkiemu splątywaniu się i kołtunieniu. Nie wykonujmy jednakże zbyt szybkich i zbyt silnych ruchów, aby nie poluzować oraz nie uszkodzić pasemek – jest to wydawałoby się kwestia oczywista, jednakże wielu użytkowników stawiających dopiero pierwsze kroki w świecie peruk syntetycznych zdaje się o tym zapominać.

Ze swojego doświadczenia zachęcamy także, aby unikać nadmiernego stosowania podczas stylizacji urządzeń generujących znaczne ilości ciepła, a więc przede wszystkim lokówek, prostownic, suszarek, jak również popularnych ostatnio termoloków. Zbyt częsta ekspozycja włókien na wysoką temperaturę może negatywnie wpłynąć na ich strukturę, jak również sprawić, że nie będą się one układały w sposób tak zadowalający jak miało to miejsce w momencie zakupu. Jeżeli obawiamy się, że sami nie podobamy odpowiedniej stylizacji i pielęgnacji peruki syntetycznej, warto zwrócić się o pomoc do specjalistów, na przykład tych zatrudnionych w naszym salonie, którzy nie tylko wyeliminują wszelkie zidentyfikowane wady produktu, ale także zmienią jego styl uczesania w taki sposób, aby był on dostosowany w stu procentach do oczekiwań konsumenta.

https://perukikrakow.com.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here