Własne cztery kółka to rzecz nie do pogardzenia, gdy musimy dojeżdżać do pracy, albo codziennie odprowadzać dzieci do szkoły. Rzecz w tym, żeby móc kupić auto już teraz, spłacając dogodne raty w odroczonym terminie.

Kredyty samochodowe Olsztyn są oferowane w różnych wariantach. Aby się w nich nie pogubić, warto przeanalizować wszystkie możliwości i dobrać odpowiednią dla siebie. Pomoże nam w tym z pewnością doradca finansowy Olsztyn jest miastem, gdzie bez trudu znajdziemy merytoryczną pomoc.

Kredyt na samochód

Jest z reguły niżej oprocentowany i można go spłacać o wiele dłużej niż typowe kredyty, udzielane bez określenia celu, jakiemu mają one służyć. Kredyty samochodowe w Olsztynie i nie tylko tu, dzielą się na kilka rodzajów. Zobaczmy, jakich:

– typowy: podzielony na równe raty kapitałowo-odsetkowe przez cały okres spłacania; nie wymaga od nas wpłaty własnej, a tylko regularności w spłacie.

– pół na pół (albo 60/40) – w tym wypadku połowę lub więcej z wartości auta wpłacamy na samym początku, resztę zaś po określonym czasie, np. po roku. Ta opcja jest możliwa, jeśli mamy uskładaną część pieniędzy na nasze cztery koła. To oczywiście dodatkowe utrudnienie, ale jest i zaleta. Ten typ kredytu z reguły nie bywa oprocentowany.

– z dużą ostatnią ratą, tzw. balonowy – wyjątkowo niskie raty przez większość okresu spłacania i ostatnia z nich w wysokości np. 10-15 proc. wartości samochodu w dniu, w którym dostaliśmy kluczyki.

Samochód na kredyt albo na dwa kredyty

Jak więc widzimy, kredyty na samochód mogą mieć różne formy, w zależności od tego, czy mamy gotówkę na wpłatę własną, czy też nie i czy chcemy spłacać kredyt z comiesięcznych wypłat. Co ciekawe, kredyt balonowy daje nam możliwość spłaty ostatniej raty w innej formie niż plik banknotów, czy przelew z naszego konta. Możemy ją uregulować, zaciągając inny, dodatkowy kredyt na warunkach, które uznamy za korzystne dla nas.

Teraz wystarczy skonsultować się z doradcą finansowym w Olsztynie, aby wspólnie rozważyć wybór najlepszej dla nas opcji kredytowej, spośród tych, które nam zaproponuje. I droga do własnego auta stoi przed nami otworem!

Źródło: Kredyt Olsztyn
Facebook: https://www.facebook.com/DoradcaFinansowyOlsztyn/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here