Mocznik zyskał niesamowitą popularność na rynku kosmetycznym, ze względu na swoje cudowne właściwości. Główną zaletą jest to, że uniemożliwia odparowywanie wody z głębszych warstw skóry. Mocznik obecnie ma dość szerokie zastosowanie. Czy warto kupować preparaty z tym składnikiem?

Kilka słów o moczniku…

Mocznik występują w każdym organizmie. Zwykle spotykany jest w górnych warstwach skóry, które składają się na czynnik NMF (naturalny czynnik nawilżający). Właśnie dlatego odgrywa on bardzo ważną rolę w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawodnienia skóry. Jest to funkcja, która sprawia, że skóra ma odpowiednią elastyczność i sprężystość.

Mocznik nie tylko zapewnia prawidłowe nawilżenie skóry, ale i leczy grzybice, a do tego ma właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne.

Gdy dojdzie do spadku poziomu mocznika, który znajduje się w skórze, staje się ona bardzo sucha i szorstka. W wyniku tego może dojść do łuszczycy lub egzemy.

Przeczytaj też: http://www.inspeerio.pl/ziola-tradzik-ktore-nalezy-wybrac/

Czy mocznik jest cenną substancją?

Kosmetyki mające w składzie mocznik, znajdujące się w drogeriach i aptekach przeznaczone do pielęgnowania różnych partii ciała, nie tylko skóry twarzy. Od stężenia mocznika w produkcie, zależy jego działanie.

Kosmetyki, które zawierają od 1 do 10% stężenie mocznika mają działanie silnie nawilżające. Z kolei preparaty z 30 % stężeniem mocznika, wykazują działanie złuszczające, dlatego są polecane w przypadku zrogowaciałej skóry stóp lub rogowacenie okołomieszkowego. Systematycznie używanie kosmetyku z mocznikiem, skutecznie eliminuje ten problem.

Ostatnim rodzajem kosmetyków z mocznikiem, są te które zawierają aż 50 % stężenie mocznika. Taki preparat ma działanie silnie złuszczające, dlatego zazwyczaj polecany jest mocno zrogowaciałej skórze stóp, kolan i łokci. Po zastosowaniu takiego kosmetyku nie należy długo czekać na efekty, wystarczy praktycznie tydzień, regularnego stosowania.

Jak widać nie ma żadnych wątpliwości, że mocznik jest cennym składnikiem kosmetyków pielęgnacyjnych. Tego typu produkty spełniają wiele funkcji i świetnie się sprawdzają w przypadku, każdego rodzaju skóry.

Źródło: https://ecoheaven.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here